Mezei poloska

Zavaró betolakodó az otthonunkban

Mezei poloskairtás szakszerűen és hatékonyan
– Megkíméljük a kellemetlen vendégektől

Röviden a mezei poloskáról

  • A mezeipoloska-félék, a rovarok osztályának félfedelesszárnyúak rendjébe, ezen belül a poloskák alrendjébe tartoznak.
  • A leggyakrabban előforduló poloskafajok, amikkel találkozunk, a barna és a zöld színeiben vannak jelen, testük 1-2cm hosszúságú.
  • Színét befolyásolja az élőkörnyezete, a tápláléka valamint az évszaknak megfelelő hőmérséklet.
  • Főként a növények nedveit fogyasztják, szúró-szívó szájszervvükkel.
  • A mezei poloskák veszélyt érezve, bűzt árasztanak magukból. Zárt térben több poloska megtelepedése esetén, az emberi orr számára, szaguk bűzös, jelenlétük undorkeltő.
  • Természetes ellensége Magyarországon nem ismert.

Felismerésük:
Összetett szemeik közepesen fejlettek, a fajok többségének nincsenek pontszemei, viszont a hallószervük annál fejletteb, dobhártyás

Hasi és háti irányban, lapított testalkatú rovarok, melyek többé-kevésbé három-, illetve ötszög alakú fejrésszel rendelkeznek. A poloska szájszerve az úgynevezett szipóka, mellyel egyszerűen tud táplálkozni, általában növényi forrásból. (pl.: paradicsom kártevője)

Életmódjuk

A mezei poloska tavasszal és nyáron zöld, míg ősszel és télen barna színű, hogy jól be tudjon olvadni a környezetébe.

A legyekhez hasonlóan, kedvelt felületeik a meleg napsütötte házfalak, télen pedig a hideg elől menekülve a fagymentes épületek, padlásterek, kamrák, tárolók, pincék felé húzódnak be. Az imágók tavasszal megfelelő táplálékot keresve elhagyják telelőhelyüket.

Mivel életterük a növények, és ott is szaporodnak, petéiket a növényekre vagy a növényi szövetek közé rakják. Kifejlett állapotukat közvetlen átalakulással, több lárvastádiumon át érik el.

A poloskákat vonzza a fény, így ha poloska van a lakásban, biztos, hogy estére megjelenik a lámpafényre.

Veszélyesség

Lapos testalkata miatt, az épületek résein, repedésein, nyílászáróin keresztül könnyedén bejut és megtelepszik. (kitelel)

A mezei poloskák az emberre teljesen ártalmatlanok, emberre nem támadnak, közvetlen életterük a lédús növények között van.

Visszahívást kérek!